25 iemesli pārcelties dzīvot uz Spāniju.


Neapšaubāmi pasaulē ir daudz skaistu valstu, kur dzīvot vai taisīt biznesu. Kur iegūt izglītību un veidot ģimeni. Iespējams, dažādos Jūsu dzīves posmos tās būs dažādās valstīs. Bet iespējams, ka viena uz visiem laikiem. Kā pirmā (vai pēdējā) mīlestība ...

 Kāpēc Jums būtu jāizvēlas tieši Spānija? Ir daudz iemeslu! Vai vēlaties, lai mēs nosauktu kaut dažus no tiem?

Rekordaugsts dzīves ilgums

Jaunākie statistikas dati (OECD, 2018), liecina, ka Spānijā ir vairāk nekā 100 tūkstoši iedzīvotāju, kuri ir vecāki par 100 gadiem!

Turklāt pēc vidējā dzīves ilguma rādītāja (83,2 gadi) Spānija piekāpās tikai Japānai, kur šis rādītājs ir vien par 0,2 gadiem augstāks!

Pastāv dažādi viedokļi par to, kā spāņiem izdodas dzīvot tik ilgi; starp biežākajiem argumentiem - veselīga Vidusjūras diēta, kas lielā mērā sastāv (starp citu, tāpat kā japāņiem) no svaigām zivīm, dārzeņiem un augļiem, mērens, bet regulārs vīna patēriņš, tīrs gaiss un labvēlīgs klimats, kā arī nosvērts, nesteidzīgs dzīvesveids – spāņi taču nekur nesteidzas! Vai varbūt tas ir tāpēc, ka viņi smaida? Ir taču zināms, ka smaids pagarina dzīvi.

Kas zina, iespējams, nav tālu tā diena, kad spāņi apsteigs japāņus? It īpaši ņemot vērā, ka medicīna šajā valstī ir sasniegusi vēl nebijušus augstumus.

Spānijas augi

Spānijas nekustāmie īpašumi

Augsta dzīves kvalitāte

Nav brīnums, ka Spānijas augsto dzīves līmeni atspoguļo arī starptautiskie rādītāji. Pēc  Dzīves kvalitātes indeksa (Quality of life Index, 2018) Spānija ir 15. vietā, turklāt, dzīves līmenis valstī turpina uzlabotie, jo vēl pirms pieciem gadiem Spānija bija tikai 21. vietā (Numbeo).


Īsa darba nedēļa

Spāņi ir ne tikai nesteidzīgi (dažkārt – pat gausi) savā darbībā. Viņi arī strādā mazāk nekā vidēji Eiropā! Tādējādi, iegādājoties mājokli un pārceļoties uz Spāniju, Jums pilnīgi noteikti nebūs jāiespringst, turklāt likums šeit aizliedz strādāt pārāk daudz!

Tā, vidējā darba nedēļa Spānijā ilgst 37,5 stundas (Eurostat, 2017), bet darba attiecības valstī regulē plašs normatīvo aktu kopums, rūpējoties par darbinieku un maksimāli aizsargājot to. Piemēram, Darbinieku nolikums (Statute of Workers) nosaka absolūto darba nedēļas limitu – 40 stundas, turklāt, dienā nav atļauts strādāt ilgāk par 9 stundām. Un, kā zināms, Spānijā ir izplatīti gari pusdienu pārtraukumi, kas ļauj ne tikai kārtīgi un nesteidzoties izbaudīt ēdienu, bet arī atpūsties un pat izgulēties.

Darbiniekiem parasti ir tiesības uz 30 dienu apmaksātu ikgadējo atvaļinājumu, bez tam, Spānijā ir 14 valsts svētki - brīvdienas, tai skaitā divi “garie” svētki - Lieldienas un Ziemassvētki, kas dod iespēju pavadīt vairāk laika ar ģimeni un draugiem.

Spānija skats uz jūru

Spānija jahtu piestātne

Rūpes un drošība – augstāk par visu

Spānija tiek uzskatīta par drošu vietu gan priekš vietējiem iedzīvotājiem, gan priekš tūristiem, studentiem, biznesa ceļotājiem un citiem. Spānijā ir zems noziedzības līmenis, un tas pastāvīgi samazinās.

Spānijā darbojas vairākas tiesībaizsardzības iestādes. Kaut arī daudzās pilsētās ir sava pašvaldības policija, Civilā gvarde (Guardia Cvil) uzņemas atbildību par vispārējo policijas darbību lauku rajonos.

Pilsētu teritorijās (parasti, kur iedzīvotāju skaits pārsniedz 20 000 cilvēku), Valsts policijas korpuss (Cuerpo Nacional de Policía) uzņemas atbildību par kopējo policijas.

Turklāt Spānijā gan valsts, gan sabiedrības līmenī ir pieņemts rūpēties par senioriem,  personām ar īpašām vajadzībām, bērniem, kā arī visiem, kam trūkst spēka un rūpes, kas nonācis nepatikšanas vai grūtībās.

Izcila transporta infrastruktūra

Spānijā ir attīstīts autoceļu un maģistrāļu tīkls. Ja nav noteikti citi ierobežojumi, automašīnu maksimālais pieļaujamais ātrums ir 120 km/h.

Augstā līmenī ir sabiedriskā transporta sistēma - vilcieni, autobusi, metro, gaisa satiksme - gan starptautiskā, gan valsts iekšienē. Ar prāmi Jūs varat viegli nokļūt no šejienes uz Lielbritāniju vai Maroku.

Spānija ceļi gar jūras krastu

Spānija būve jūras krastā un saulriets pludmalē

Augsts konkurētspējas līmenis

Atbilstoši reitingiem pēc Globālās konkurētspējas indeksa (The Global Competitiveness Index, 2017-2018 edition), no 137 valstīm Spānija ieņem 34. vietu pasaulē. Kā galvenās Spānijas konkurences priekšrocības ir atzīmētas globalizācijas, attīstītās infrastruktūras un biznesa stratēģiju ietekme.

Ar tās 46,5 miljoniem iedzīvotāju Spānija pati par sevi ir milzīgs tirgus, kas pēc iedzīvotāju skaita piektais lielākais ES.

Zems pašnāvību līmenis

Tāds skumīgs rādītājs, kā pašnāvību skaits uz 100 000 iedzīvotāju, Spānijā ir ļoti zems, un tas galvenokārt ir saistīts ar cilvēku apmierinātību ar dzīves līmeni un kvalitāti. Tiek uzskatīts, ka cilvēku pozitīvo noskaņojumu lielā mērā ietekmē saulaino dienu skaits gadā un to ilgums. Tā, pašnāvību biežuma ziņā Spānija ir 90. vietā pasaulē, savukārt, Latvija ir 11. vietā (World Population Review, 2018).

Veselības aizsardzības sistēma – viena no labākajām pasaulē

Ir zināms, ka Spānija veselības aizsardzībai tērē apmēram 10% no IKP, un tā ir sestajā vietā  ES pēc ārstu skaita (uz 1 000 cilvēku šeit ir aptuveni 4 ārsti).

Nav brīnums, ka pēc veselības aizsardzības līmeņa kopumā Spānija ieņem 7. vietu pasaulē (World Health Organization, 2017). Tas ir saistīts gan ar augsto medicīnas tehnoloģiju attīstības līmeni, gan medicīnas pakalpojumu universālumu, jeb pieejamību visiem: primārā aprūpe šeit ir bez maksas. Bez tam, valsts ieņem augstas vietas pasaules reitingos transplantācijas jomā.

Bezmaksas valsts medicīniskā aprūpe tiek garantēta visiem, kas dzīvo un strādā Spānijā. Turklāt par ārsta apmeklējumu šeit nav jāmaksā, lai vēlāk saņemtu kompensāciju no apdrošināšanas kompānijas – par medicīnisko pakalpojumu apmaksu jau ir parūpējusies valsts. Turklāt valsts sedz arī daļu pacienta izdevumu par recepšu medikamentiem.

ES iedzīvotāji ir tiesīgi saņemt medicīnisko aprūpi Spānijā bez maksas pirmajos 3 uzturēšanās mēnešos, uzrādot EVAK (Eiropas veselības apdrošināšanas karti).

Dzīvojot Spānijā, Jums būs pieejama bezmaksas veselības aprūpe, ja Jūs:

• esat darbinieks vai pašnodarbināta persona, kas veic sociālās apdrošināšanas maksājumus,

• saņemat noteikta veida valsts pabalstus,

• esat nesen šķīries no partnera, kas reģistrēts sociālās apdrošināšanas sistēmā,

• esat bērns,

• esat grūtniece,

• studējat Spānijas augstskolā un esat līdz 26 gadu vecs;

• esat pensionārs, kas saņem valsts pensiju.

Spānija piedāvā patiesi izcilu un ātru medicīnisko palīdzību. Valsts teritorijā ir daudz jaunu slimnīcu, kas aprīkotas ar vismodernākajām medicīniskajām iekārtām un tehnoloģijām.

Spānijā augstā līmenī ir terapija cilvēkiem, kuri cieš no astmas, reimatisma, artrīta vai sirdsdarbības traucējumiem.

Saskaņā ar daudzu aptauju rezultātiem, Spānija ir viena no labākajām vietām, lai laistu pasaulē bērnu. 

Multikulturālā vide un tolerance

Spānija pārsvarā ir Romas katoļu valsts. Pēc dažādiem avotiem, no 67 līdz 94% iedzīvotāju ir dažāda piederības pakāpes katoļticīgie.

Tomēr, lai gan Romas katoļi ir joprojām paliek Spānijas dominējošā reliģija, aizvien vairāk spāņu, un it īpaši jaunieši, uzturas pret reliģiju atturēti vai vispār sevi uzskata par nereliģiskiem cilvēkiem. Tā, tikai 10% jauniešu vecumā no 15 līdz 29 gadiem sevi pieskaita pie praktizējošiem katoļiem.

Rezervēta attieksme pret viņu pašu reliģiju padara vietējos iedzīvotājus ir ļoti iecietīgus pret citu ticību un doktrīnu pārstāvjiem, ar nosacījumu, ka tie ir noskaņoti tikpat miermīlīgi un nav agresīvi sludinātāji, kas pasniedz savu mācību sabiedrībai kā vienīgo taisnību.

Spānijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, ir objektīvi zema labējo radikāļu un pret imigrantiem vērsto kustību klātbūtne. Šeit nav aizspriedumu pret ārzemniekiem, kas nereti sastopama citās Eiropas valstīs.

Viena no pasaules izplatītākajām valodām

Spāņu valoda ir viena no pasaules vadošajām valodām, kurā runā aptuveni 450 miljoni cilvēku.

Spāņu un katalāņu valoda ir galvenās valodas lielākajās pilsētās. Mazās pilsētās, kā, piemēram, Seviljā, jūs dzirdēsiet basku, galisiešu un valensiešu valodu.

Dzīve pa lēto

Dzīves izmaksas Spānijā ļoti atšķiras no dzīves izmaksām citur Rietumeiropā. Pārtika, mājokļu cenas un to uzturēšana, komunālie pakalpojumi, ēdināšana un izklaide - tas viss izmaksā vidēji par 30% mazāk nekā vairumā “Vecās pasaules” valstu. Neaizmirstiet par bezmaksas medicīnisko aprūpi!

Ģimene – pārāka par visu

Spāņu lielākā daļa ir saticīgi ekstraverti, turklāt, viņi spēj ne tikai brīvi un viegli saskarties savā starpā, bet arī būt uzticīgi draugi un ģimenes cilvēki.

Spānijā valda īsts ģimenes kults. Ģimenes locekļi Spānijā ir ļoti tuvi viens otram. Siestas laikā viņi cenšas pavadīt laiku kopā ar saviem mīļajiem, vakariņojot, sarunājoties. Vakaros bieži gatavo lielos ģimenes ēdienus, rīko ballītes.

Vēsturiskais un kultūras mantojums

Spānija ir izveidojusies no vairākām karaļvalstīm, kuras jau sen ir ieguvušas mūsdienu formu, tomēr saglabājot savu unikālo kultūru - Andalūzija, Katalonija, Galīcija, Basku zeme, Valensija utt. Apmeklēt katru no šīm provincēm ir gandrīz tās pats kā apmeklēt citu, atsevišķu valsti.

Pateicoties 44 UNESCO pasaules mantojuma pieminekļiem visā valstī, Spānija ir trešais lielākais UNESCO objekts visu pasaules valstu vidū, priekšā ir tikai Ķīna un Itālija.

Attīstīta universitāšu izglītības sistēma

Pēc augstākās izglītības sistēmas līmeņa Spānija atrodas 12. vietā pasaulē (un 6. vietā Eiropā) (QS augstākās izglītības sistēmas klasifikācija, 2018. gads).

Spānijas universitātēm ir sena vēsture, kas datējama ar trīspadsmito gadsimtu. Šodien 78 Spānijas valsts un privātās universitātes piedāvā studentiem plašu kursu un programmu klāstu visos līmeņos.

Universitātes atrodas visā valstī, bet galvenokārt koncentrējas lielajās pilsētās. Lielākā daļa universitāšu ir Madridē un Barselonā.

Lielisks klimats un vienmēr labi laika apstākļi

Spānija ieņem 7. vietu pasaulē laika apstākļu un klimata labvēlības ziņā (InterNations aptaujas rezultāti, 2017). Šeit dominē siltais Vidusjūras klimats ar zemu nokrišņu daudzumu vasarā un sabalansētām temperatūrām ziemā. Nav pārsteigums, ka tā ir viena no Eiropas siltākajām daļām, turklāt šeit nav temperatūru kontrasta gada griezumā. Ziemas Spānijā ir maigas – vidējā temperatūra svārstās no 12-13°C ziemeļu reģionos (Bilbao) līdz 13-15°C kontinentālo zonu centrālajā daļā (Barselona, Valensija), sasniedzot 15-19°C pašos dienvidos un uz salām (Algeciras, Las Palmas) Tajā pašā laikā, vasaras temperatūra reti pārsniedz 25°C, kas padara Spānijas klimatu ļoti piemērotu dzīvošanai un labvēlīgu veselībai.

Daudz saules

Daudziem cilvēkiem, laikam, arī Jums Spānija asociējas ar sauli, kas katru gadu piesaista miljoniem tūristu savā krastā. Neapšaubāmi, saules gaisma padara cilvēkus daudz laimīgākus!

Pēc saulaino dienu skaita gadā, Spānija dala ar Portugāli ir pirmo vietu Eiropā. Atkarībā no teritorijas, šeit Jūs varat baudīt 3 300 - 3 600 saulainas stundas katru gadu.

Tajā pašā laikā Spānijas dienvidu krasts ir Eiropas rietumu punkts, kur saule spīd līdz pat plkst. 22, dāvinot neaizmirstamus vasaras vakarus. Jūs varat sauļoties jūrmalā līdz pat plkst. 20 – 21, bet pēc tam baudīt saulrietu kādā no āra pludmales kafejnīcām.

Jūras tuvums un greznas pludmales

Lieliskie laika apstākļi kopā ar Spānijas saulainās piekrastes greznajām smilšu pludmalēm veido unikālu kombināciju. Tajā pašā laikā jūra ir samērā tuvu no jebkuras vietas valsts teritorijā. Pat Madrides galvaspilsētā, kas atrodas valsts centrā, Jūs esat tikai trīs stundas brauciena attālumā no jūras krasta.

Vissiltākā jūra ir Spānijas Baleāru un Kanāriju salās, bet aukstākā – tās ziemeļu daļā. Tāpēc, ja gada aukstajos mēnešos Jūs vēlēsieties sasildīties, varat lidot uz Kanāriju salām un baudīt karstu sauli.

Garšīgi un kvalitatīvi produkti

Svaigi augļi, dārzeņi, zivis, vīni labākajās tradīcijās un olīveļļa ir ideāls pārtikas kopums veselīgam dzīvesveidam. Svaigus sezonas produktus vienmēr var iegādāties vietējā tirgū.

Spānijā lieliski prot gatavot gan zivju un jūras velšu ēdienus, gan gaļas ēdienus (ceptus uz oglēm). Spānijā ir lieliski gastronomiskie bāri, savukārt katrai Spānijas provincei ir sava gastronomija. Pateicoties tapas koncepcijai, var baudīt gardas mazās uzkodas visu dienu kopā ar ģimeni un draugiem.

Labākie restorāni

Ganāmpulki Spānijā iepriecinās ne tikai pārtikas izvēle, bet arī daudzveidīgie bāri un restorāni katrai gaumei un makam, sākot no nedārgiem gastronomiskajiem bāriem ikdienai līdz pat greznākajiem restorāniem. Tā, Eiropas desmit labāko restorānu sarakstā Spāniju pārstāv veseli trīs: Etxebarri (Axpe), Azurmendi (Larrabetzu) un Restaurant Quique Dacosta (Dénia) (OAD, Top 100+ European Restaurants 2018).


 Vīna tradīcijas

Spānija ir valsts ar vislielāko vīnogulāju skaitu mūsu planētā. Pēc saražotā vīna apjomiem tā ieņem 3. vietu pasaulē, piekāpjoties tikai Itālijai un Francijai un saražojot aptuveni 14,5% no pasaules apjomiem (OIV, 2016).

Spānijas vīni ir vieni no slavenākajiem vīniem pasaulē, un ir dabiski, ka šī valsts ir viena no populārākajām vīna ceļojumu organizēšanai. Ziemeļos Jūs atradīsiet daudz vīndaru, kas specializējas sarkanvīnu un baltvīnu ražošanā, savukārt, Andalūzija valsts dienvidos ir vairāk pazīstama ar saviem unikālajiem deserta vīniem.

Katalonija un Andalūzija ir senākie vīnkopības reģioni Spānijā.

Parastā galda vīna cena Spānijā svārstās no 2 līdz 4 EUR par pudeli. Tas ir saistīts ar zemākām vīnogulāju cenām nekā Francijā, kā arī salīdzinoši zemām ražošanas izmaksām.

Dabas daudzveidība

Spānija ir viena no lielākajām pēc teritorijas un ģeogrāfiski daudzveidīgākajām Eiropas valstīm.

Apmeklējot Spāniju un izbraucot tās teritoriju, Jūs būsiet pārsteigts par dabas daudzveidīgumu. Jūra un saule, smilšainas pludmales un plaši līdzenumi un sniega kalni (Pireneji, Sjerra Nevada). Spānijā ir daudz vietu ar unikālu dabu, dabas rezervātiem, kultūras parkiem, ezeriem. Tūrisma zonās ir daudz izcilu akvāriju un zooloģisko dārzu.

Sports kā dzīvesveids

Sports Spānijā ir viena no svarīgākajām dzīves sastāvdaļām. Valsts un pašvaldību sniegtais atbalsts masveida sporta un fiziskās audzināšanas attīstībai gandrīz ir sasniedzis fanātisma līmeni! Valstī ir neskaitāmi parki ar bezmaksas trenažieriem, spēļu laukiem, skrejceļiem un pat tenisa galdiem.

Bezgalīgas aktīvās atpūtas iespējas

Spānijā ir daudz atbilstoši aprīkotu tematisko vietu aktīvās atpūtas piekritējiem, arī ekstremāliem. Nometnes sērfošanai, izjādēm ar zirgiem, pārgājieniem, tenisam, airēšanai un pat ziemas sporta veidiem ir tikai daļa no Jums piedāvāto iespēju klāsta!

Populārs tūristu galamērķis

Saskaņā ar ANO Pasaules Tūrisma organizācijas datiem Spānija ir viens no populārākajiem un populārākajiem tūristu galamērķiem, kas jau gadiem ilgi pēc šī rādītāja ieņem 3. vietu pasaulē (UNWTO, 2017). Katru gadu iebraucošo tūristu skaits ievērojami pārsniedz valsts iedzīvotāju skaitu, un tā nav nejaušība! Atbrauciet uz Spāniju arī Jūs!

Augošs nekustamo īpašumu tirgus

Investīcijas nekustamajos īpašumos Spānijā atkal uzņem apgriezienus. Nav noslēpums, ka krīzes laikā mājokļu cenas šeit ir krasi samazinājušās, tomēr priekš nekustamo īpašumu tirgus vissliktākie laiki jau sen ir pagājuši, turklāt, Spānijā ir vietas un pat veseli reģioni, kur visai pievilcīgi nekustamie īpašumi joprojām ir novērtēti par zemu, un tie var būt interesants objekts Jūsu investīcijām. Vai vēlaties, lai mēs par tiem pastāstītu sīkāk? 

Tagad ir īstais laiks lēmumu pieņemšanai, ja Jūs interesē investīcijas nekustamajā īpašumā, it īpaši, ja Jūs vienalga plānojat pārcelties uz Spāniju

Šeit smaida! 

Spānija ir, pirmām kārtām, smaidīgu, ar stresu neapgrūtinātu cilvēku valsts. Ticiet mums, viņi prot baudīt dzīvi un priecāties!

Spānijas cilvēki ir pazīstami ar savu patieso viesmīlību, draudzīgumu un cieņu pret citiem, pret gados vecākiem cilvēkiem un savas valsts viesiem.

0
 .